Kuidas hooldada taimepüramiidi

Ootan muldaMüüme toodet naturaalsest puidust, töötlemata. Põhjuseks ikka see, et kes soovib linaõliga, kes toiduõliga, kes tõrvaõliga töödelda ja kes hoopis punaseks peitsida. Kõikides ehituspoodides on loetletud õlid ka olemas ning toiduõlivalik on ka väga lai.

Kliendi soovil võime ka ise õlitada.
Õlitamine ei võta kaua aega, ega nõua ka erilisi oskusi ja kui ilmakraadid õues juba plussis, siis ei ole ka kuivamine pikk aeg (1-5 päeva, sõltub ilmastikuolust).

Samuti ei kahjusta loetletud naturaalsed õlid mulda, ega söödavaid taimi, kui lasta õlil korralikult sisse imbuda.
Ise oleme kasutanud päris erinevate tootjate poolt erinevaid tõrvaõlisi, mida on olemas nii heledat (jääb läbipaistvaks), kui ka tumedat (mis annab kena pruuni varjundi).

Tõrvaõli imendudes puitu, takistab hallituse, sinavuse ja mädaniku teket. Hele tõrvaõli annab puidule meeldiva läbipaistva ja vett tõrjuva pinna. Heledat tõrvaõli on võimalik toonida ka värvipigmentidega. Öeldakse, et see annab puidule 7-10a kaitse. Kellel soov tumedamat tooni saada, siis võib õli hulka segada männitõrva, mis on samuti looduslik.

 

Õlitamine täies hoos

Ehituspoodides on saadaval 1l -5l kogustes.

Võib töödelda ka linaõliga (ehituspoe oma, mitte toiduks mõeldud), see ei lõhna nagu tõrvaõli. Soovitaksime seda pigem tubasteks tingimusteks, tõrvaõli lõpetab ka lõhnamise, kui on puitu imendunud.

Võimalusel õlitage teisel aastal veelkord, kuna puit ei suuda esimese korraga õlist küllastuda, siis võib kindel olla, et kaitse kestab kauem!

Õlide kohta lugemist ka Äripäeva vahendusel

 

 

Tume ja hele koosJuuresoleval pildil on eespool olev taimepüramiid tehtud tumedaks lisades tumedale tõrvaõlile natukene männitõrva ning tagumine taimepüramiid on õlitatud lihtsalt tumeda tõrvaõliga.