Taimepüramiidi kevadine hooldus

Taimepüramiidi kevadine hooldus

õli kuivabAprillis, kus maa veel sageli külmanud, kuid päike juba soojendab, on aeg oma taimepüramiidi seisukord üle vaadata.
Niiskus ja külm jätavad ka juba varem õlitatud püramiidi pinnale oma jäljed. Kuna kevadel pole veel taimelopsakust püramiidi ehtimas, siis tahaks ju, et aiakaunitar oleks ise esinduslik.
Puidust pindade viimistlemine peab kaitsma puitu kulumise, määrdumise ja niiskuse eest, selleks soovitame ka teistkordne õlitamine ette võtta, kes möödunud hooajal seda ei teinud!

Millega töödelda:
Puidupinna töötlemiseks loodud õlide ja lakkide valik on lai.
Soovitame kasutada looduslikku tõrvaõli, mis on ka söödavatele taimedele ohutu.
Lisaks toob õlitatud pind ilmekalt välja puidu süü ning jätab töödeldava puidu tunduvalt ehedamaks võrreldes lakitud pinnaga.

Tume tõrv ja hele tõrv käsikäesKuidas pinda õlitada:
Töötlemiseks puhasta aluspind mullast (hari, survepesur) ja lase mõni päev varjulises kohas kuivada. Kui oled ostnud uue taimepüramiidi, võid alustada kohe õlitamisega.
Alati tasub hooldusõlitamine teha sama tooni õliga, et saada ühtlane ja hea lõpptulemus. Hea on katsetada toodet vähem nähtavas kohas, nt püramiidi sisepinnal.
Kanna õli pintsliga pinnale, lase mõni minut õlil puitu imbuda ja kuivata üleliigne õli linase lapi või kuiva pintsliga, et õli ei hakkaks voolama.
Ära lase voolama hakanud sisseimbumata õlil ära kuivada, sest see jätab läikivad plekid.
Lugege hoolikalt läbi toote purgil olev info soovituslikest tingimustest ja kuivamisaegadest.
Õli kuivamine sõltub puidu imavusest, õhuniiskusest ja ruumi temperatuurist ja aega võib selleks kuluda 1-7 päeva.

Comments are closed.